ŽelezničníModelář.cz

Navrhněte sami, co by se mohlo vyrobit?

Jaké modely byste si přáli nechat znovu vyrobit? Např. s jiným číslem, barvě, v jiném provedení? Nebo raději stejný model, který se již dlouho nevyrábí? Ideálně napište výrobce velikost a kód modelu, který byste chtěli vyrobit. Může se jednat i o autíčko, nebo stavbu, či doplněk. Za návrhy děkujeme!

1 Like

TT - set 3 vozů Railjet ČD, 2x 2.třída a řídící vůz / Tillig 01754
TT - set dvou vozů „Railjet“ ČD, Ep. VI / Tillig 01780
TT - Lokomotiva Taurus 1216 235, ČD Railjet, OBB / Tillig 04962

1 Like

Byl nějaký problém s povolením, výroba byla stopnuta nečekaně, přestože zájem modelářů byl. Spíše by to chtělo už novou formu a udělat skutečný Railjet, v TT by zájem určitě byl. Třeba se dočkáme za pár let…Vaše podklady postupně sbíráme a přepošleme návrhy výrobcům. Děkujeme za tip.

ani bych se nedivil, že to bylo kvůli licenčním podmínkám. Použili upravený jiný řídíci vůz ( Tillig 13565 ), který vůbec Railjetu neopovídá, a střecha jednotek by neměla být problém (tvar a prolisy). Tady až okatě jen barevně změnily barevné schéma - ke škodě modelářů.
Je spousta modelů o které by člověk měl zájem (v TT), když to porovnám z nabídkou v N a H0 ( ucelené sady ) tak se chce člověku brečet. Vyjde os. vůz a min. dva roky se čeká na jiné provozní číslo, pokud vyjde.
Taky by chtělo zapracovat na autech. Pro epochu V.-VI: je to bída, jen V3S. U osobáků nejasné tvary nebo Golf 1. Ty fakt na DDm nepatří

1 Like

TT Elektrická lokomotiva řady 180 Kuehn 32826 v barevném provedení TSS Cargo (třeba i set nákladních vagónů Ua a Faccpp, popř Facs - žluté (Hulín() - popř. loko 740, 742,753
v TT by mohl někdo udělat 380 ČD nebo aspoň 102 DB (pro předělávku)
a nějaké os . vozy PKP v bar. provedení ICC ( https://www.itvlaky.cz/h0-digitalni-start-sety/h0-dcc-start-set-osobni-vlak-s-lokomotivou-taurus-pkp-piko-59024/ ). Loko máme, ale vagóny už jsou minulostí

1 Like

Třeba už hodně dlouho jsem neviděl v TT Brejláče v provedení ČD v korporátním nátěru.

1 Like

Jsem celý život “enkař”. Jelikož moje kolejiště je postavené jako Posázavský Pacific, byl bych rád, aby mi na něm jezdilo i několik motoráků. Takže bych přivítal třeba M262.0, nebo M152.0. MTB už nějaký ten rok slibuje vozy 852 a 853, doufejme, že ho brzy dají na trh… :slight_smile:

1 Like

Dobrý večer, já jsem zase “TTčkář” :slight_smile: a jak bylo psáno výše nabídka v TT je opravdu proti H0 ubohá… zajímalo by mě, zeptal bych se pana Kozojeda, jestli to není tajné,
jaký je poměr prodejů H0 : TT : N. Děkuji za odpověď

Nabídka je vidět na e-shopu, v TT je to aktuálně cca 500 lokomotiv Velikost TT / lokomotivy 1:120 - itvlaky.cz v H0 854 a v N 320 modelů lokomotiv. Celkově pro TT nabízíme 5724 položek. VŠE - itvlaky.cz
Informace lze u nás na webu jednoduše vyfiltrovat :slight_smile: Bohužel většinu modelů pro TT vyrábí firma Tillig a jejich nabídka je pro CZ poslední rok žalostná, podle vyjádření výrobce na české modely není aktuálně volná výrobní kapacita, přestože poptávka je vysoká.

Nyní firma MTB uspokojuje velkou poptávku po modelech v TT a H0, ale jakmile se trh nasytí, určitě se bude dát uvažovat i o velikosti N, vše bude záležet na možnostech výrobce. U 852 a 853 a podobných modelů se nejspíše čeká, až se sejde dostatek objednávek. Určitě to chce vydržet a věřit, že všechno bude, N začíná být i v ČR zajímavou velikostí.

Myslíte tuto verzi? Vyprodáno TT - lokomotiva 754 Najbrt, ČD BREJLOVEC / ROCO 36256 - itvlaky.cz Vydržte, já věřím že i tato verze zase brzy bude :-).

Klidně může být. Nebo i MTB má v přípravě model 750.712 v H0.
(https://www.mtb-model.com/images/products/male/small_H0_CD_750_712.png?744)
Prostě nějakou současnou verzi.

Já bych uvítal čsd H0 brejlovce červené a červené se žlutým pruhem a, jak jsou v očekávání a se žlutým pruhem po celé karoserii, těch mutací s červenou a žlutou bylo hodně.Podívejte se jak mají chrudimští modeláři vybarvené barči a brejlovce, to je prostě paráda. dále bych uvítal od MTB Hanzalíka Barču, vozy na obilí Bramos. Dále bych uvítal bmee od ACME čsd, zssk, i čd vč služebního vozu, jídelní vozy najbrt atd atd.

1 Like

Já bych byl jednoznačně pro klasiku - Motorový vůz M 131.1 “Hurvínek” ve velikosti TT.

1 Like

abych nezapomněl přípojné vozy za singrovku, čsd, polomáčené i další

1/ H0 Roco M286.0 ČSD s přívěsnými vozy Balm-d ČSD
2/ H0 Roco M262.0 ČSD 3.výrobní série s přívěsnými vozy Balm (Bix) ČSD
3/ H0 Roco Pielstick T466.0 ČSD

1 Like

no tak jasně, od roco by tobylo asi parádní, pokud by tam nebyl osmi-pin nebo nevyužitý plux 22

Dobrý den,

rád bych požádal a navrhnul výrobu těchto vagonků TT od firmy TT- MODEL z ruské federace.
Samozřejmě mi nebude vadit ani výroba tohoto nebo těchto modelů od jiných firem, jako je Tillig nebo Roco, ovšem v měřítku TT.

Z produkce společnosti TT-MODEL mne zaujaly tyto modely, které už však nemohu nikde sehnat:

/Potřeboval - rozumějte jen pro hobby, ne z pro život důležitých důvodů, nemám v úmyslu si ohrožovat život nebo dokonce zdraví, chci “jen” modelařit, aspoň zatím … /

https://tt-model.spb.ru/2-2/
7682 … Ресторан СD,

popřípadě také související vozy ze soupravy ČD
7681 … Красно-белый вагон,2 класс, ČD, эпV
7680 … Красно-белый вагон,1 класс,ČD, эпV

a

TT RailJet v barvách ČD a v barvách ÖBB včetně lokomotiv Taurus v těchto barvách.

Navíc, České dráhy prý uvažují o nasazení nových vozů “jen” pro rychlosti do 160 km/h, jinak ve stejném karosářském a designovém provedení, jako jsou vagony soupravy RailJet. Jen - a to poněkud zatím moc nechápu - zatím prý bez řídicího vozu. To úplně nechápu, protože ten by v reálu zrušil nutnost přepřahávání lokomotivy na koncových stanicích. Ale prý to někdo požadoval takto, aspoň co vím. Tak tomuto požadavku České dráhy vyhověly, jak to tak vypadá. Připadá mi to sice z hlediska běžného, rutinního a pravidelného provozu poněkud imbecilní, takové přání, ale vím, že bylo takové přání a vypadá to, že mu bude vyhověno.

Děkuji!

Ostatní věřím, že se postupně objeví znova v dalších provedeních standardně u výrobců.

1 Like

Já bych za sebe přivítal tlak na výrobce, aby byl zvýšen podíl již z výroby digitalizovaných a ozvučených modelů.

1 Like

680 Pendolíno, 471 City elefant, 709 ČD v H0 1:87…

1 Like