ŽelezničníModelář.cz

KUEHN WD10 x MTB MP1

U dekodéru WD 10 potřebuji vědět, zda při ovládání přestavníků MP1 od MTB nebude problém s délkou impulzu. Mám z21 start a multiMaus bez odemknutého sítového konektoru. Musím upravit délku impulsu na tomto dekodéru, nebo ne? A lze vše nastavit pomocí multiMaus?

Výchozí délka impulsu je pro MP1/MP5 krátká, ale můžete si ji prodloužit podle našeho základního českého manuálu, který zákazníkům Itvlaky.cz k WD10 přikládáme. Postup je srozumitelně popsán i v originálním manuále. Pokud ale nemáte možnost programování přes PC, ale jen přes multiMuas, tak budete moci nastavit místo impulzu alespoň trvalé napětí na výstupu místo impulzu. Přestavníky mají odpojení proudu po najetí do koncové pozice, takže budou motorické přestavníky fungovat. Nastavení délky impulzu je ale určitě lepší. Kdo si na nastavení netroufne nabízíme nastavení WD10 dle požadavků u nás na servise za 250 Kč / ks, při více kusech je cena nižší. https://www.itvlaky.cz/vyhybkove-a-spinaci-dekodery/wd10/
Při nákup přestavníků však můžete rovnou zvolit místo přestavníků MP1 či MP5, které nelze ovládat impulzem, lepší typ MP6, který se již dá ovládat i impulzem bez nutnosti nastavování dekodéru.
https://www.itvlaky.cz/prestavniky/motoricky-prestavnik-mp6-pro-vyhybky--impulsni-spinani--mtb/