ŽelezničníModelář.cz

Digikejs centrála DR5000

jaký máte názor na digitální centrálu DR5000 ?

Nemáme odzkoušeno, zatím nikdo ji nepoptával. 80% zákazníků nakupuje osvědčené centrály od Roco, zbytek LENZ nebo PIKO.

já jako uživatel zatím dobrý. mě jsem standartní set digi roco kostka multimyš ale byl jsem nešťastný z programování. Takhle si to připojim buď přes mobil, nový dekoder mám nastaven za 1 minutu.´, nebo pomocí myši. Myš ukazuje aktuální hodnoty cv, mužu nastavit dekoder přes program v PC, třeba světla přepsat v v bezplatnem programu JMRI Decoder pro…Má to výstup pro programovací kolej atd. Mám zakoupen jeden detektor obsazení, testoval jsem v Trainn controler gokld zatím jen 4 úseky a nemám zatím výhrad ale taky nemám s čím srovnávat. Centrálu jsem kupoval za 3500,- kdysi. Dělám kolejistě 5x4m takže zkušenosti budou přibývat. Není potřeba wifi router, centrála jej má v sobě takže přes aplikaci v mobilu Z21 od roco se krásně spojíte s DR5000. Prostě pohoda

Můžu jen souhlasit, mám ji několik let a naprosto bez problému, funguje s mnoha programy, lze nastavovat napětí na zdroji, tzn. o cca 1V nižší napětí na kolejích.

Používám ji jako náhradu za Roco kostku… Uvažoval jsem o Z21 černé, ale nakonec zvítězila díky více než poloviční úspoře Digikeijs DR5000 a už bych nikdy neměnil… Ten poměr cena/výkon nemá konkurenci a to nemluvím o neskutečné variabilitě… Kupoval jsem cca před rokem za 4.200,- Kč a jsem maximálně spokojen. Nabízí opravdu nespočet možností a práce s ní je poměrně jednoduchá… Pokud můžu doporučit, slušný popis je zde:

https://www.dh-loko.cz/709-dr5000-centrála-8718375561836.html (tam jsem i kupoval)

a skvěle udělaný videonávod je od PeLiho na youtubu zde:

Digikeijs DR5000 01 - YouTube (návod má myslím 5 částí)